Český pointer a setter klub
Home Kontakty Tisk
 

Rentgen na DKK

Jak postupovat při vyšetření na DKK

 

Veterinární pracoviště dle výběru chovatele provede na náklad chovatele RTG snímek DKK a zašle snímek na adresu:
MVDr. Jiří Vomáčka
Zelená 1
412 01 Litoměřice

tel.: +420 416 735 351, 739 052 321
e-mail : live@veterina-live.cz
web : www.veterina-live.cz 

Snímek musí být označen číslem zápisu rentgenovaného jedince.
Chovatel RTG snímek nedostává vůbe do ruky.

Chovatel zašle poštovní složenkou částku 500,-- Kč na výše uvedenou adresu MVDr. Vomáčky. Na rub složenky se do zprávy pro příjemce uvádí zpráva "snímek DKK plemeno a číslo zápisu".

Platbu je možné také zaslat na č.účtu m- banka: 670100-2212622767/6210, variabilní symbol: číslo čipu nebo tetování, do poznámky: nacionále majitele

Vyhodnocení snímku MVDr. Vomáčkou bude provedeno až po doručení uvedené částky.  

MVDr. Jiří Vomáčka bude vyhodnocovat všechny RTG vyšetření na DKK pro plemena pointer, anglický setter, irský setter, irský červenobílý setter a gordon setter. Prosíme všechny majitele, kteří nechají svého psa vyšetřit na DKK, aby dodrželi tento postup.

Další doporučení k vyšetření DKK:

  • Majitel by měl být předem obeznámen se způsobem narkózy, cíleně se dotazovat, zda jeho pes dostane antidotum, které ruší účinek narkotika. Ptát se, zda má veterinární lékař k dispozici dechový přístroj (pro případ, že by pes upadl do hluboké narkózy a hrozil útlum a selhání dechového centra).
  • Důležitý je i typ rentgenového přístroje, kterým je pes rentgenován a je i důležité vědět, jakou technikou je snímek dále zpracováván. Optimální je vyvolání a další zpracování snímku na vyvolávacím automatu, který může být i mimo veterinární ošetřovnu, např. v nejbližším humálním zdravotnickém zařízení.

 

 
     
              © 2000-2019 Český pointer a setter klub  
připravuji vyhledávání...