Český pointer a setter klub
Home Kontakty Tisk
 

Kynologický kurz ČPSK 2018

datum zveřejnění: 3.5.2018 zdroj: Ing. Jana Votrubová

 

V termínu 28.4.-1.5.2018 proběhl již 22. ročník výcvikového kurzu Českého pointer a setter klubu. Penzion Stará fara v obci Chržín u Slaného se stala již tradičním místem setkání milovníků anglických ohařů, ať už úplných nováčků nebo dlouholetých nadšenců o výcvik.

 

Kurz byl zahájen v sobotu Speciální výstavou, kde si někteří odvážní frekventanti ozkoušeli předvedení svých svěřenců ve výstavním kruhu. Na další tři dny se však všichni rozdělili do tří skupin a snažili se načerpat nové zkušenosti v poli pracovním dle zaměření na Field Trials nebo všestrannou práci. Dvakrát až třikrát denně se jim věnovali zkušení výcvikáři jako je Jana Votrubová, Jan Filinger nebo František Švec. S ohledem na zahraniční účastníky kurzu byl trénink veden v němčině, angličtině i francouzštině.

Něco okolo 20 psů poctivě trénovalo v ochotně poskytnutých terénech MS Záhoří – Slatina v těsné blízkosti obce Olovnice, kde bylo možné se dostat do divoké zvěře, ovšem využili jsme i možnosti vypouštět zvěř uměle odchovanou. Každý výcvikový den se přizpůsoboval aktuálním povětrnostním podmínkám, požadavkům frekventantů i pokrokům jejich psů.

K večeru každého dne se konala přednáška o zkušebních řádech ČMMJ, vrcholných soutěžích stavěcích psů nebo beseda o výživě psa. Manželé Sedláčkovi měli připravenou projekci zajímavých videí, která blíže seznámila s prací anglických ohařů. Vzhledem k tomu, že někteří účastníci kurzu s sebou měli i své děti, byl zajištěn i celodenní program pro kynologickou omladinu pod dozorem manželů Šmakalových a Spurných. S organizací kurzu pak vypomáhala i Vlaďka Dvořáková či Hannah Melcerová.

Celý prodloužený víkend se nesl v přátelském a pohodovém duchu a troufám si tvrdit, že obliba této příjemné klubové akce již nemá kam více stoupat. Rádi bychom udrželi navázané kontakty jak s myslivci, tak v ubytovacím zařízení a díky ukázněnosti všech zúčastněných se toto jistě podaří. Na příští rok má hlavní organizátorka paní Markéta Šmakalová již několik přihlášek, což nás těší. Takže na shledanou v čase svátku Beltine, třeba právě s Vámi!

Ing. Jana Votrubová

 

Odkaz na fotky: http://zdenka125.rajce.idnes.cz/Kynologicky_kurz_-_CPSK/

 

 

 
     
              © 2000-2019 Český pointer a setter klub  
připravuji vyhledávání...