Český pointer a setter klub
Home Kontakty Tisk
 

Knihy

 

CHOV PSŮ
Zdeněk Procházka

Velice ucelená kniha o chovu psů, která Vám bude výborným rádcem prakticky v každé situaci. Dozvíte se o vývoji, biologii, anatomii,exteriéru, genetice, chovu, výživě i nemocech Vašich svěřenců. Doporučujeme každému majiteli psa, obzvlášť pak začínajícímu.

 

SETR
H. Bielfeld

Obecně formulovaná kniha o setrech, která především popisuje péči o štěně i dospělého psa a zmiňuje se i o nácviku základních prvků poslušnosti.

 

ENCYKLOPEDIE - PLEMENA PSŮ
I. a II. DÍL
Hans Räber

Velmi obsáhlá encyklopedie (770 + 928 stran) zaměřená především na původ a vývoj jednotlivých plemen. Pokud Vás zajímá historie psích plemen, těžko někde naleznete více informací a obrazové dokumentace pohromadě. O loveckých psech včetně setrů se dočtete ve druhém díle.

 

PSI V LÁSCE NIKDY NELŽOU
J. M. Masson

J. M. Masson se zabývá ve své knize hlavně bohatým vnitřním citovým a emocionálním světem psů. Díky svým rozsáhlým znalostem v oblasti psychoanalitiky se snaží najít vysvětlení pro chování psů v různých situacích. Velkou inspirací při psaní této knihy mu byli tři jeho vlastní psi - fenky kříženců Kniha je napsána s velkou láskou a citem pro psí svět a čte se jedním dechem.

 

TYKÁME SI SE PSEM
Eberhard Trumler 

Tato kniha se soustředí na dvě otázky. Jednak na otázku povahy psa, jeho vlastností a potřeb a za druhé na otázku jeho učenlivosti a na to, jak je možné vychovat ze psa člena "člověčí rodiny". Kniha, doprovázená četnými autorovými kresbami, se již stala klasickým dílem. Je to příručka v nejlepším slova smyslu a možná poskytne překvapivá vysvětlení i profesionálnímu kynologovi.
Eberhard Trumler se narodil v roce 1923 ve Vídni a zemřel v roce 1991. Byl žákem Konrada Lorenze a Wilhelma Marinelliho. V letech 1955 až 1964 byl spolupracovníkem Zoologické sbírky svobodného státu Bayern v Mnichově, později pracoval jako svobodný vědec a publicista.

Untitled 1

Odkazy


 
 
 
     
              © 2000-2019 Český pointer a setter klub  
připravuji vyhledávání...